In de sport,stadion lichtenzijn een essentieel onderdeel. Ze zorgen ervoor dat supporters 's avonds kunnen genieten van hun favoriete sport, doordat wedstrijden lang nadat de zon is ondergegaan, kunnen worden gespeeld. Maar met de groeiende kennis van de mogelijke risico's die gepaard gaan met UV-straling, zijn veel sportfans wellicht benieuwd of er UV-straling vrijkomt door stadionverlichting.
Het type licht dat wordt gebruikt, bepaalt de respons. De meeste stadionlampen die tegenwoordig worden gebruikt, geven niet veel UV-licht af. Maar bepaalde oudere lampen, zoals metaalhalogenidelampen, kunnen ultraviolet licht afgeven. LED-lampen, die relatief weinig UV-straling produceren, vervangen deze lampen steeds vaker.
Omdat LED-verlichting zoveel voordelen heeft, kiezen de meeste stadions ervoor om ze te gebruiken. LED-lampen zijn ontzettend energiezuinig en geven relatief weinig UV-licht af. Ze kunnen een stadion helpen zijn ecologische voetafdruk te verkleinen en geld te besparen op de energierekening, omdat ze veel minder elektriciteit verbruiken dan conventionele stadionverlichting. LED-lampen gaan ook veel langer mee dan conventionele lampen, wat de onderhoudskosten van een stadion helpt verlagen.
Het is belangrijk om te onthouden dat, zelfs in het onwaarschijnlijke geval dat stadionverlichting UV-stralen vrijgeeft, de hoeveelheden meestal te laag zijn om gevaarlijk te zijn. UV-straling is over het algemeen alleen schadelijk als deze gedurende langere perioden op een hoog niveau aanwezig is. De blootstelling aan UV-straling is relatief kort in het geval van stadionverlichting, en de niveaus zijn over het algemeen laag genoeg om veilig te zijn voor zowel toeschouwers als deelnemers.
Over het algemeen zendt het merendeel van de moderne lampen, en dan met name LED-lampen, geen UV-straling uit, ondanks het feit dat sommige oudere stadionlampen dat wel kunnen doen. Zelfs in situaties waarin UV-straling veel voorkomt, is deze meestal voldoende laag om spelers of toeschouwers niet in gevaar te brengen. Sportliefhebbers kunnen zich dus ontspannen in de wetenschap dat ze hun favoriete wedstrijden onder stadionverlichting kunnen spelen zonder zich zorgen te hoeven maken over de mogelijke risico's die gepaard gaan met UV-straling.
| Materiaal | Aluminium behuizing en ringvormige lens |
| Lichtopbrengst; | 150 lm/w |
| Kleurtemperatuur: | 2700-6500K |
| CRI | Ra Groter dan of gelijk aan 80 |
| PF | >0.9 |
| Beroepsleven: | Groter dan of gelijk aan 50,000 uur |
| IP-classificatie: | IP65 |
| Afwerkingskleur: | Zwart |
| Ingangsspanning: | AC100~277V 50~60Hz |
| Garantie: | 5 jaar |
| Bedrijfstemperatuur: | -40 ~ + 70 graad |

